SOSYAL KÜLTÜREL FAALİYETLER

Stresle Mücadele Yöntemleri Konferansı

 

Kurumumuzda 13.02.2009 tarihinde Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ayla AKBAŞ tarafından hükümlü/tutuklu ve personele "stresle mücadele etmenin yöntemleri" konulu konferans verilmiştir.

 


Sivil Toplum Derneği Ziyareti

  Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği genel koordinatör yönetim kurulu başkanı Zafer KILIÇ 05.02.2009 tarihinde kurumumuzu ziyaret etmiştir. Kendisi, kurumumuzdan memnuniyetini dile getirmiş olup özveriyle ve dürüstlük ilkesine bağlı olarak çalışan personelimize ayrıca teşekkürlerini sunmuştur.

AKUT Konferansı

 

Kurumumuzda KOCAELİ AKUT lideri Recep ŞALCI ve ekibi tarafından 15.01.2009 tarihinde "Olağanüstü durumlarda (deprem, sel felaketi, yangın vb.) üzerimize düşen görevler ve alınması gereken tedbirler" konulu konferans verilmiştir.

 


İHEB 60. Yıl Kutlama Etkinliği

 

Adalet Bakanlığının İHEB 60. yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinden gelen öğretim üyesi Dr. Kemal ŞAHİN tarafından 19.11.2008 tarihinde "İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi ve Önemi" konulu konferans vermiştir.

 


Satranç Kursu
 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara satranç kursu verilmektedir. Kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika verilmektedir. Kurumumuzda halen satranç kursu devam etmektedir.

 


Bilgisayar Kursu
 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara bilgisayar kursu verilmektedir. 2008 yılında 45 hükümlü ve tutukluya bilgisayar kursu verilmiş olup kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika verilmiştir. Kurumumuzda halen bilgisayar kursları devam etmektedir.

 


Saz-Bağlama Kursu
 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara bağlama kursu verilmektedir. 2008 yılında 31 hükümlü ve tutukluya bağlama kursu verilmiş olup kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika verilmiştir. Kurumumuzda halen bağlama kursu devam etmektedir.

 


Çini Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara çini kursu verilmektedir. 2008 yılında 9 hükümlü ve tutukluya çini kursu verilmiş olup kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika verilmiştir. Kurumumuzda halen çini kursu devam etmektedir.

 


Ağaç İşleri Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara ağaç işleri kursu verilmektedir. 2008 yılında 14 hükümlü ve tutukluya ağaç işleri kursu verilmiş olup kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika verilmiştir. Kurumumuzda halen ağaç işleri kursları devam etmektedir.

 


Kilim Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara kilim kursu verilmektedir. Kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika düzenlenmektedir. Kurumumuzda halen kilim kursu devam etmektedir.

 


Ahşap Yakma Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara ahşap yakma kursu verilmektedir. 2008 yılında 27 hükümlü ve tutukluya ahşap yakma kursu verilmiş olup kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika verilmiştir. Kurumumuzda halen ahşap yakma kursu devam etmektedir.

 


İngilizce Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara İngilizce kursu verilmektedir. 2008 yılında 39 hükümlü ve tutukluya İngilizce kursu verilmiş olup kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika verilmiştir. Kurumumuzda halen ingilizce kursları devam etmektedir.

 


Fransızca Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara fransızca kursu verilmektedir. 2008 yılında 18 hükümlü ve tutukluya fransızca kursu verilmiş olup kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika verilmiştir. Kurumumuzda halen fransızca kursları devam etmektedir.

 


Resim Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara resim kursu verilmektedir. 2008 yılında 24 hükümlü ve tutukluya resim kursu verilmiş olup kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika verilmiştir. Kurumumuzda halen resim kursları devam etmektedir.

 


Okuma-yazma Kursu

  Kurumumuzdaki okuma yazma bilmeyen hükümlü ve tutuklulara okuma yazma kursu verilmektedir. 2008 yılında 22 hükümlü ve tutuklu okuma yazma öğrenmiştir. Kurumumuzda halen okuma-yazma kursu devam etmektedir.