SOSYAL KÜLTÜREL FAALİYETLER

Stresle Mücadele Yöntemleri Konferansı

 

Kurumumuzda Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ayla AKBAŞ tarafından hükümlü/tutuklu ve personele "stresle mücadele etmenin yöntemleri" konulu konferans verilmiştir.

 


Sivil Toplum Derneği Ziyareti

  Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği genel koordinatör yönetim kurulu başkanı Zafer KILIÇ kurumumuzu ziyaret etmiştir. Kendisi, kurumumuzdan memnuniyetini dile getirmiş olup özveriyle ve dürüstlük ilkesine bağlı olarak çalışan personelimize ayrıca teşekkürlerini sunmuştur.

AKUT Konferansı

 

Kurumumuzda KOCAELİ AKUT lideri Recep ŞALCI ve ekibi tarafından  "Olağanüstü durumlarda (deprem, sel felaketi, yangın vb.) üzerimize düşen görevler ve alınması gereken tedbirler" konulu konferans verilmiştir.

 


İHEB 60. Yıl Kutlama Etkinliği

 

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinden gelen öğretim üyesi Dr. Kemal ŞAHİN tarafından  "İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi ve Önemi" konulu konferans vermiştir.

 


Satranç Kursu
 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara satranç kursu verilmektedir. Kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika verilmektedir. Kurumumuzda halen satranç kursu devam etmektedir.

 


Bilgisayar Kursu
 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara bilgisayar kursu verilmektedir. Kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika düzenlenmektedir.

 


Saz-Bağlama Kursu
 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara bağlama kursu verilmektedir.

 


Çini Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara çini kursu verilmektedir.

 


Ağaç İşleri Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara ağaç işleri kursu verilmektedir.

 


Kilim Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara kilim kursu verilmektedir. Kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika düzenlenmektedir.

 


Ahşap Yakma Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara ahşap yakma kursu verilmektedir. Kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika düzenlenmektedir.

 


İngilizce Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara İngilizce kursu verilmektedir. Kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika düzenlenmektedir.

 


Fransızca Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara fransızca kursu verilmektedir. Kurs sonunda başarı gösteren hükümlü ve tutuklulara sertifika düzenlenmektedir.


Resim Kursu

 

Kurumumuzda bulunan hükümlü ve tutuklulara resim kursu verilmektedir.

 


Okuma-yazma Kursu

  Kurumumuzdaki okuma yazma bilmeyen hükümlü ve tutuklulara okuma yazma kursu verilmektedir.